O nás/ About us

Už jako malá holka jsem měla velké přání. Moc jsem si přála pejska. Takto asi začíná povídání každého pejskaře. Po dlouhá léta to byl jen sen, který se mi splnil ve čtrnácti letech. Tehdy rodiče konečně povolili. Popravdě, touha po psím kamarádovi byla tak velká, že mi bylo jedno, jestli to bude jezevčík, pudl či kokr. Shodou okolností se právě v té době narodila u známých zlatá kokřička. A bylo vyhráno. Do naší rodiny přišel první kokřík. A to jsem se do tohoto plemene bezhlavě zamilovala.

A tak jednoho mrazivého únorového dne v roce 1988 přišla Gita. Bez rodokmenu, zato s obrovskou duší a trpělivostí. Já se na ní učila vše. Byla mi kamarádkou v dobrém i zlém, dokonce se stala i psí chůvou mým dětem.

Pak, po nějaké pauze, jsem si pořídila opět zlatou kokřici, Bonu (Bona z Hajdajova dvora), a hned po ní černou Elu (Evelyn Brakemon), která se stala zakladatelkou mého chovu. Byla to ona, která se mnou absolvovala první výstavy, první zkoušku z výkonu. Díky ní vznikla v roce 1998 moje chovatelská stanice DOMESDAY. A od té doby se píše příběh, který, naštěstí, nemá konec….

Bydlíme v centru Hodonína v rodinném domě. Náš dvorek, kterému říkám větší balkon, prošel v průběhu let mnoha proměnami, kytky a trávu nahradily kamínky. Smečka se postupně rozrůstala, psí čůrání spálilo všechno zelené. Někteří se navíc chovaly jako slepice, nejprve hrabat a pak se v tom popelit. Takže proto kamínky. A tak jsem dostala nápad pořídit si chalupu s velkou zahradou. A taky proto, že dovolené jak jsem znala, tzn. pronajímání chalup, nepřicházelo s tolika psími miláčky v úvahu. A tak jsme koupili chalupu v Rudlicích, náš druhý domov. Stará kamenná budova, klid podhůří Vysočiny a moje nádherná, obrovská 2500 m2 velká zahrada. Tam se ušatci aspoň vyřádí.

Zažila jsem dobu, kdy se psům vařilo. Stejně tak jsem zažila nástup granulové éry. I já jsem věřila, že granule jsou to nejlepší, že výrobce dodává na trh super potravu pro psy. Tento názor mi vydržel až do roku 2015. To jsem radikálně změnila názor a začala psy krmit syrovým masem a zeleninou a ovocem. Do toho přidávám různé přírodní doplňky, oleje, vajíčka. Taková kombinace hovězího masa, jater, salátu, jablíček, syrového žloutku je skutečnou pastvou pro oči. V každém případě vím co jim dávám do misky.

BARF

Péče o psy mi zabírá většinu volného času. Moje volba. Koupání, česání, stříhání. Nedílnou součástí je péče o tělesnou pohodu, zejména starších psů. A tak jsem se rozhodla, že se zúčastním kurzu Dornovy metody. Na tento nápad mě přivedla Popynka se svými bolavými nožičkami. Od té doby se snažím pomoci od pohybových potíží nejen jí.

Dornova metoda