Evelyn Brakemon

27.07.1997-17.09.2010

  • Český šampion, 1 x CAJC, 4 x CAC, 2 x Res.CAC, 1 x CACIB
  • ZV II.c
  • DKK B

Ela, moje první papírová, chovná fena. Počátek…

Byl prosinec. Doma jsem měla od září zlatou Bonu a tak nějak mě napadlo, že dva jsou lepší než jeden. A tak jsem se rozhodla, že odpovím na inzerát z časopisu. Tak nějak jsem měla v hlavě, že pokud bude štěňátko k mání, je to znamení, že dělám dobře, když si ho pořídím. Musím předeslat, že jsem si vyhlídla téměř pětiměsíční štěňátko ze známé chovatelské stanice Brakemon. A ejhle, zavolala jsem z veřejného automatu, pro dnešní generaci už trošku prehistorického zařízení, a Ela byla volná. Popravdě, už to nebyla taková hurá akce, musela jsem na to manžela a rodinu trochu připravit. Nakonec jsem je přesvědčila a vyjela vlakem směr Ostrava. Tam na mě čekala Radka Popková, v té době pro mě neznámá osoba, která se postupně stala kamarádkou.

Nejen že mi Radka svěřila nejlepší fenu z vrhu, stala se mou průvodkyní a rádkyní při objevování světa výstav, chovu, zkoušek. Patří jí velký dík za to, že jsem dnes tam, kde jsem.

Ela se mnou zvládla moje první výstavy, zkoušky z výkonu, odchov štěňátek. Díky ní existuje chovatelská stanice DOMESDAY.

Elinka odešla ve třinácti letech. V té době jsem byla na víkend v Beskydech, ona jako babička zůstala doma s mými dětmi. Když mi z domu volali, že se Elinka nějak zhoršila, sedla jsem do auta a spěchala domů. Elinka na mě počkala… Tenkrát jsem se zařekla, že nepojedu nikdy nikam bez psů, a když, tak jedině tak, abych se mohla kdykoli vrátit. Ti psi prostě čekají na rozloučení….