Novinky/ News

29.11.2021

Nejhorší období je doba hárání. Zejména pokud psi a feny žijí ve společné domácnosti, posteli, na zahradě, v autě. To se jinak moji milovaní kluci mění v totální blbce s vypoulenýma očima, vyplazeným jazykem a dýchajícím jak ve čtyřicetistupňových vedrech. Někteří kňučí, někteří štěkají, Čenda jaksi divně píská. Mám vypracovaný systém branek, postupného pouštění na venčení a jen díky disciplinovanosti všech členů domácnosti nedošlo nikdy k nejhoršímu. Tentokrát to však dopadlo trochu jinak. Dceři trochu odrostly děti a mně se ji podařilo přemluvit a Dafinka se stěhovala do Dubňan. Měla jsem sice trochu strach, že se jí hárání zabrzdí nebo něco podobného, ale nestalo se tak. Šla sice do cizího prostředí, ale lidi důvěrně zná. Klárka s vnoučátky mě navštěvují téměř denně, společně trávíme prázdniny na chalupě. Takže u nás zavládl naprostý klid a mír. A Dafinka? Ta si pozornost jedináčka vyloženě užívala, hrála si na doktora, chodila s dětmi spát v osm hodin a vůbec jí nevadilo, že do rána nejde čůrat, všichni se jí plně věnovali. Matýsek měl spoustu příležitostí trénovat na vodítku na výstavu. Jaké bylo moje zklamání, že když se měla Dafy vrátit, ani moc nechtěla. Po dvou dnech mě konečně vzala na milost. Však si to za půl roku užije znovu.

09.11.2021

I takto může vypadat výstavní kokr po návratu z procházky. Volba terénu byla poněkud nešťastná, procházeli jsme s Deniskem pole, doufaje že najdeme nějaké to zvířátko. A světe div se, v dáli srna!!! Neviděl ji, při křížení teplé stopy se ten poděs vydal opačným směrem, místo po stopě šel proti stopě. No bude s ním ještě práce. To je tak, když se chudák dostane do honitby jednou za čas. No jo no, to je právě problém, kde pořádně cvičit. Každá honitba je něčí a pravidelně riskovat v lepším případě hádku s aktivním myslivcem se mi moc nechce. No nic, nějak na ty zkoušky natrénujeme.

Denisek
Zbytek pole v psím kožíšku
01.11.2021

Dnes jsou Dušičky. S láskou a bolestí v srdci jsem samozřejmě vzpomněla na všechny, které už nemám. To se týká i mých čtyřnohých miláčků. Měla jsem jich dost, odchod každého mě hluboce zasáhl, na všechny často vzpomínám. Výhodu mám v tom, že všechny jsem měla pohřbené na svém vlastním dvoře, a když jsem před časem koupila chalupu v Rudlicích, měl můj manžel žaludek všechny vykopat a převézt na zahradu na chalupu. Tak tam všichni v klidu odpočívají. Každý má svůj vlastní kámen, popisek…

Dušičky připadají na dnešek, 1. listopad. V noci z 31. října na 1. listopadu slavili Keltové konec léta a nový rok, svátek Samhain. Samhain byl podle keltské tradice časem, kdy se duše zesnulých vrací domů a jejich příbuzní jim svítilnami z vydlabaných řep pomáhají na cestě do podsvětí. Řepu nedlabu, svíčky jim zapálím na jejich fotce, a doufám, že nikde nebloudí…

28.10.2021

Ve víru událostí posledních dnů jsem si vůbec neuvědomila, že jsem se ani nepochlubila účastí na Světové výstavě psů. Ano, Česká republika po třiceti letech měla tu čest, že pořádala takovou kynologickou událost. Po prvotních peripetiích se přece jen na přelomu září a října uskutečnila. Můj dorost sice nesáhl na příčky nejvyšší, ale i tak, můžu říct, byli jsme tam!

Největší radost mám ovšem z výsledku RTG DKK. Oba dva mají výsledek A!!!! Jupí!!!!!

01.10.2021 WDS 2021 Brno

  • Dionýsos Domesday – judge Pichard Laurent – V4
  • Déianeira Domesday – judge Jílková Zdeňka – V
22.09.2021

Tak, hotovo. Stránky mám doplněné. Když jsem zjistila, že moje staré stránky jsou nenávratně ztraceny, byla jsem na zhroucení. Postupně se všechny problémy vyřešily. Teď jsem na své nové webovky trochu hrdá. Celé jsem si je vytvořila sama. A to včetně registrace domény. V každém případě jsou samozřejmě zaměřené na prezentaci mých psů a mé chovatelské stanice. Tak jako ty staré. Jen jsou více formou blogu. Proto jsem se rozhodla, že i něco málo napíšu o každém ušatci, který prošel naší smečkou. Spousta lidí se diví, mnozí se i ptají, proč mám tolik psů. Odpověď je zčásti v sekci o našich psech. Je tam ve zkratce napsáno, jak se k nám do smečky kdo dostal. Druhá část pravdy je ta, že nejsem chovatel, ale majitel. Tuto definici mi řekl kdysi dávno jeden myslivec. A jako majitel nejsem schopna dát kohokoli pryč. Všechny miluju. Ať mají špatné kyčle, nepravidelný skus, nebo prostě nejsou top. Prostě jsou moji.

A když už píšu blog, dovolím si malé poděkování. Děkuji všem, jejichž fotografie jsem použila při tvorbě webových stránek, děkuji mojí veterinární paní doktorce, ze které se stala v průběhu let moje kamarádka, za super péči, děkuji celé mé rodině za trpělivost, pomoc, disciplinovanost, schovívavost. Chtěla bych také poděkovat všem, kdo mi svěřil do péče svá štěňátka, chtěla bych poděkovat všem, kdo se mnou podělil o spoustu cenných rad, a děkuji také za to, že jsem díky svému koníčku poznala spoustu super lidiček.

Doufám, že se budou nové webovky líbit. Je tam spousta a spousta fotek se psy, se psy a zase se psy. Přeji pěkné počtení a pokoukání.

21.09.2021

Dnes krásných jedenáct let slaví naše babička Popynka. Všichni jí přejeme hodně zdravíčka a spoustu společných let.

15.09.2021

Mám moc ráda klubové výstavy. Spousta přátel, příjemné prostředí, kvalitní rozhodčí. A přesně jedné takové jsme se s mým novým black stars teamem zúčastnili v pátek 10.9.2021 v Košútech na Slovensku. Krásné prostředí areálu Petrova Gruntu, počasí ukázkové, výborná organizace a bonus největší, anglický rozhodčí Frank Kane. Dafinka i Denisek se panu rozhodčímu moc líbili, oba získali titul CAJC, Denisek navíc vyhrál v soutěži o Vítěze speciální výstavy mladých. Oba tak splnili podmínky pro přiznání titulu Junioršampion SK.

10.09.2021 Speciální výstava CC SK Košúty, judge Kane Frank

  • Dionýsos Domesday – V1, CAJC, Vítěz speciální výstavy mladých pes
  • Déianeira Domesday – V1, CAJC
Déianeira Domesday
Dionýsos Domesday
05.09.2021

Poslední dny pro mě byly hodně hektické, tak si dovolím s odstupem malé ohlédnutí zpět až dnes. 29.8. uspořádal Cockerclub Klubovou výstavu v Bezměrově. Výstava perfektně zorganizovaná, počasí přálo, milá paní rozhodčí, spousta přátel. Prostě super den. Ale v něčem se přece jen malinko lišil. Na výstavu se přijela podívat moje dcera s vnoučaty. A můj čtyřletý vnouček Matýsek měl premiéru v handlingu v soutěži Dítě a pes. Vedl Dafinku, velice hezky s ním běhala, postoj nám trochu pokulhával přestože jsme trénovali. Ale to vypilujeme. Závěrečný postoj na společné foto Matýsek moc nezvládl, radost z poháru byla prostě větší.

02.09.2021

29.8.2021 KV Cockerclub Bezměrov, judge Doppelreiter Maria-Louise

  • Dionýsos Domesday – V3
  • Déianeira Domesday – V1, CAJC
Déianeira Domesday – netradičně při odpočinku
28.08.2021

Je to neuvěřitelné, jak to uteklo, jaké hrůzy jsme loni prožívali, ale je to přesně rok, co spatřili světlo světa naši poslední brikeťáčci, vrh D. Z celého srdce děkuji naší paní veterinární doktorce a především mému synovi. Bez něj bych to nezvládla. Ani jsem netušila, že je schopen obstarat novorozená miminka. Ještě jednou děkuji.

Všechno nej!!!

22.08.2021

21.08.2021 Duodanube Bratislava, judge Felszeghyová Eva

  • Dionýsos Domesday – V1, CAJC
  • Déianeira Domesday – V1, CAJC
Dionýsos Domesday
20.08.2021

Sekce odchovy doplněna! Na jednu stranu výhoda, štěňátek se u nás moc nerodí, na druhou stranu pro ty, kteří mé stránky sledovali v minulosti, žádné novinky. Štěňátka jsou si tak podobná, obzvláště když se u nás rodí samé briketky.  

Pro zájemce o štěňátka – určitě žádná v dohledné době neplánujeme. Jednou budou, to až si budu zase chtít nechat holčičku. Ale to je daleká budoucnost. Už to, že některá štěňátka musí od nás odejít nesu velice těžce. A kdybych měla dát všechna pryč… 

17.08.2021

Tak Vás vítám na mých nových webových stránkách. Jak už jsem psala, ne vlastní vinou jsem přišla o ty původní. Bylo tam spoustu, aspoň pro mě, zajímavého čtení. Bohužel i fotek, které jsou nenávratně ztraceny.  Popravdě, vše jsem si psala i kvůli sobě, až někdy ve stáří nebude paměť tolik sloužit, vím, kde bych hledala, abych si vzpomněla. Nevadí, stránky dostaly úplně nový kabátek, obsah se budu snažit zachovat původní. 

Dovolím si jen takové malé shrnutí minulosti. Někteří miláčkové k nám přišli, někteří, bohužel, odešli. Více v sekci Naši psi, kterou připravuji a která bude trvat nejdéle, než ji doplním. Přece jen, patnáct psů je patnáct psů. Nejžhavější novinkou je náš čtyřnohý dorost, Daffy (Déianeira Domesday) a Denisek (Dionýsos Domesday). Jejich složitý příchod na svět včetně jejich odchovu jsem popisovala na minulém webu. Ve zkratce, málem nepřežila štěňátka ani jejich máma Marijánka. Naštěstí všechno dopadlo dobře, jen ti dva si jako pozůstatek nesou u nás ne neobvyklý charakterový rys, rozmazlenost. Ovšem v jejich případě jsme do dotáhli k dokonalosti a troufám si říct, že větší rozmazlence mít nebudeme. O to větší mám radost z toho, že jsme začali opět jezdit po výstavách a oni se tam, už, chovají slušně. Takový malý bonus k tomu je, že Denisek získal už dvakrát, jednou na Slovensku a jednou u nás, titul Klubový šampion mladých. 

Doufám, že se budou nové stránky líbit. Přeji pěkné počtení.

14.08.2021

MVP Brno, judge Mervová Darina

  • Dionýsos Domesday – V1, CAJC
  • Déianeira Domesday – V2
Dionýsos Domesday

13.08.2021

Ne vlastní vinou jsem přišla o své původní webové stránky. Na nových pracuji. Asi to bude chvíli trvat, než je dám trochu dohromady, ale budu se snažit.